Zima w Mieście w BD52

Powiększ obrazgrupa dzeci w maskach karnawałowych

Tegoroczne zajęcia w ramach akcji „Zima w Mieście” organizowane przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 52 obejmowały tematykę ekologiczną oraz podróżniczą.

Na warsztatach ekologicznych dzieci dowiadywały się, jak należy prawidłowo segregować śmieci i dlaczego warto to robić. Miały również okazję utrwalić zdobytą wiedzę poprzez ćwiczenia, a na koniec wykonały z papieru – techniką origami – zakładkę do książek.

Na zajęciach „Karnawały na świecie” dzieci poznały największe i najciekawsze karnawały, które odbywają się między innymi w Rio de Janeiro i w Wenecji. Następnie ozdabiały papierowe, karnawałowe maski.

Na warsztatach „Żyjmy zdrowo i ekologicznie” dzieci przekonały się, że nasze małe działania mogą mieć wpływ na całą planetę. Rozmawialiśmy o niemarnowaniu wody, o tym, że warto dać przedmiotom drugie życie, jak nie wyrzucać jedzenia i co robić, żeby zużywać mniej plastiku. Podczas zajęć plastycznych jedna grupa dzieci wykonała przybornik na długopisy z rolek po papierze toaletowym, natomiast grupa druga ozdobiła farbami torby płócienne, które warto wykorzystywać podczas codziennych zakupów.

Dla wszystkich były również organizowane konkursy na spostrzegawczość, tak bardzo lubiane przez uczestników.

Dziękujemy za miłe spotkania dzieciom ze Szkół Podstawowych nr 380 i 298.