Zaproszenie na spektakle teatralne

Zaproszenie na spektakle teatralne

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy  zaprasza na spektakle Teatru Blaszany Bębenek: „Pinokio” i „Czerwony Kapturek z elementami świątecznymi”

„Pinokio” to lubiana przez dzieci bajka o pajacu z drewna, który został wystrugany przez ubogiego gospodarza Dżepetto. Pajacyk z czasem zaczyna odczuwać ludzkie emocje. Musi się też nauczyć wybierać. Za dobre zachowanie otrzymuje nagrody, a za złe ponosi przykre konsekwencje. Najgorszą z nich jest wydłużający się nos, który po każdym kłamstwie staje się coraz dłuższy.

 „Czerwony Kapturek” – to  adaptacja baśni Charles’a Perraulta w zupełnie nowej odsłonie.  Przedstawienie opowiada o przygodach małej dziewczynki znanej na całym świecie jako  Czerwony  Kapturek. Aktorzy przeniosą widzów do bajkowej krainy gdzie spotkają nie tylko dziewczynkę w czerwonym kapturku  i złego wilka, ale również głodnego misia, pszczółkę, która zabłądziła, pana sowę i wiele innych kolorowych postaci. W spektaklu  nie  zabraknie świątecznych niespodzianek.

Oba przedstawienia są interaktywne i dopasowane do wieku przedszkolnego i szkolnego. Widzowie będą mogli  brać  w nich czynny udział.

W spektaklu usłyszymy  utwory zaśpiewane na żywo,  unikatową,  zmieniającą się scenografię  oraz będziemy uczestniczyć w zabawach z aktorami.

Oba przedstawienia odbędą się w ramach projektu  „Spotkania z literaturą, kulturą i sztuką w bibliotekach: wydarzenia dla dorosłych i dzieci” realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.