Zajęcia o Józefie Piłsudskim w BD52

Powiększ obrazZajęcia o Józefie Piłsudskim

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 włączyła się w świętowanie 100-lecia niepodległości Polski poprzez przeprowadzenie dla dzieci 6-letnich zajęć o Józefie Piłsudskim. Do przygotowania prezentacji o Marszałku wykorzystałyśmy książkę Jana Ołdakowskiego „Mój pan woła na mnie Pies”. Pies, czyli doskonale wyszkolony policyjnie owczarek niemiecki, opowiada o życiu swoim i swojego pana w Belwederze i dworku „Milusin”. Dzięki niemu bardzo dużo możemy się dowiedzieć o pracy Naczelnika Państwa, jak również o jego pasjach, upodobaniach oraz o jego żonie i córkach.

W przystępny i humorystyczny sposób dzieci poznały postać Józefa Piłsudskiego oraz jego znaczenie dla Polski. Rozmawiałyśmy również z przedszkolakami o patriotyzmie i symbolach narodowych. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne. Przez cały listopad w bibliotece można oglą

dać wystawki poświęcone 100-leciu odzyskania niepodległości.