Zaginione Świąteczne Misie w W98

Powiększ obrazZaginione Świąteczne Misie w W98

Pewnego grudniowego poranka do drzwi Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 zapukały śliczne, pluszowe misie. Wpuszczone do środka szybko pobiegły przeglądać znajdujące się na półkach lektury. Każdy miś schował się między książki i z zapartym tchem czytał niezwykłe historie. Panie bibliotekarki bardzo długo szukały zaginionych misiów, nie widząc innego wyjścia zaprosiły do pomocy dzieci, które zgodziły się wesprzeć nas w poszukiwaniu pluszaków. Ale najpierw, aby pozwolić misiom jeszcze trochę oddać się lekturze, dzieci wysłuchały wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt. „Przyjazd choinki”. Czytany przez panią bibliotekarkę utwór poetycki wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Po wysłuchaniu wiersza zadaniem każdego z naszych miłych gości było wykonanie ilustracji do tekstu. Prace powstawały na specjalnie w tym celu przygotowanych „książeczkach”, na których każdą stronę stanowiła jedna zwrotka wiersza, którą należało zilustrować. Dzieci pięknie ozdobiły swoje „książeczki” słuchając jednocześnie najpiękniejszych polskich kolęd.

Po zadaniu plastycznym przyszedł czas na poszukiwanie pluszowych misiów. Dzieci długo szukały misiów, a gdy każdy z nich znalazł swojego dziecięcego opiekuna, zajęcia się zakończyły miłymi życzeniami świątecznymi i nadzieją na kolejne spotkania.