„Zadbajmy o stawy” – prozdrowotna gimnastyka w Czytelni

Powiększ obraz„Zadbajmy o stawy” - prozdrowotna gimnastyka w Czytelni

Dnia 23 kwietnia w Czytelni Naukowej nr I odbyły się warsztaty z trenerką o wieloletnim doświadczeniu Małgorzatą Bojarską– związaną ze sportem i rekreacją od wielu lat.

Trenowała wyczynowo gimnastykę przyrządową osiągając mistrzowską klasę, następnie w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego uzyskała uprawnienia trenerskie i managerskie. Ukończenie kursu masażu leczniczego i sportowego umożliwiło otworzenie i prowadzenie Gabinetu Odnowy Biologicznej.

Celem naszych warsztatów jest, aby na miarę możliwości móc utrzymać sprawność pozwalającą cieszyć się aktywnym życiem. Bardzo ważne są walory profilaktyczne i prozdrowotne. Odpowiednio ćwicząc można zapobiegać procesom degradacji kręgosłupa, stawów, mięśni, ścięgien, praktycznie całego organizmu.

W pierwszym dniu po Świętach Wielkanocnych grupa aktywnych mieszkanek, spotkała się i odważnie wykonywała zestawy ćwiczeń wspomagające synchronizację obu półkul mózgowych, oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie utrzymujące kręgosłup – mięśnie brzucha i grzbietu.

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.