XXVI Igrzyska Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami

Powiększ obrazuczestnicy oczekują na rozpoczęcie sportowych zmagań

„Zwycięstwo jest w Tobie” – to hasło przyświecało XXVI Igrzyskom Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami.

11 czerwca 2022 r. po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 znów kilkaset osób przybyło do Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20, by rywalizować w 12 konkurencjach indywidualnych, m.in. rzucie piłką do kosza, skoku w dal, jeździe na cykloergometrze i pływaniu, a także w jednej drużynowej – turnieju piłki nożnej.

Wydarzenie współorganizował Urząd Dzielnicy Targówek pod Honorowym Patronatem Posła RP Marcina Kierwińskiego i Sportowym Patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Igrzyska rozpoczęły się uroczystą defiladą uczestników, w której wzięli udział również towarzyszący im wolontariusze ze szkół z Targówka. Zwieńczeniem radosnego przemarszu była ceremonia wciągnięcia flagi, zapalenia znicza i złożenia przysięgi. Po chwili ku niebu wzleciały setki balonów.

Sportowym zmaganiom towarzyszyły atrakcje kulturalne przygotowane m.in. przez Bibliotekę Publiczną na Targówku. Wiele osób kupiło oferowane przez nas „książki za grosik”, wśród których można było znaleźć zarówno powieści cenionych autorów polskich i zagranicznych, jak i tytuły z zakresu historii, psychologii i innych dziedzin. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty decoupage, podczas których dzieci, młodzież i dorośli tworzyli efektownie zdobione zakładki do książek. Emocji dostarczyły także gry planszowe.

Do zobaczenia za rok na XXVII Igrzyskach!