XXIII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III Wazy – Bródno 2019

Powiększ obrazXXIII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III Wazy - Bródno 2019

Dnia 02.06. 2019 r.odbył się w Parku Bródnowskim Turniej Rycerski.

Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III Wazy organizowany jest na osiedlu Bródno od 1996 roku. Tegoroczny, już XXIII Turniej otrzymał nazwę „Nieznane epizody polskich wojen ery nowożytnej”.

Jest to niezwykle widowiskowa impreza, która wpisuje się się w organizowane w całej Europie przedsięwzięcia o podobnym charakterze zwane historical re-creation lub living history. Przypominają i propagują one tradycje narodowe, tym samym chroniąc je przed zapomnieniem.

Hukowi armat i zgiełkowi bitewnemu towarzyszył  jarmark rzemiosł dawnych. Pośród średniowiecznych wojów, muzykantów i rzemieślników także Biblioteka Publiczna na Targówku miała swoje stanowisko. Na nim można było nabyć „Książkę za grosik” i samodzielnie zrobić do niej zakładkę zdobioną techniką decoupage. Ponadto zmierzyć się z wyzwaniami w postaci gier planszowych.

Na dzieci czekał biblioteczny pupil Miś Puchatek, który bardzo chętnie pozował do zdjęć i rozdawał słodkości.