XVIII Kampania Białych Serc w BD65

Powiększ obrazwystawka książek o uzależnieniach

W dniach od 12 do 23 października Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 wzięła udział w październikowej XVIII Kampanii Białych Serc – „Europejskim Solidarnym Proteście przeciwko uzależnieniom, narkotykom i przemocy”.

Przez siedemnaście lat Kampania ta zwracała uwagę na niebezpieczeństwa, jakie zagrażają dzieciom i młodzieży. Należą do nich uzależnienia od: narkotyków, nikotyny, alkoholu, dopalaczy, gier komputerowych i hazardu.

Poruszała także trudny temat samobójstw wśród dzieci i młodzieży.

W tym roku pod hasłem „Włącz Alarm!” tematem przewodnim był fonoholizm, czyli uzależnienie od telefonu komórkowego (smartfona).

Na znak, że nasza placówka – podobnie jak inne biblioteki – przyłączyła się do Kampanii Białych Serc, w czasie trwania protestu na oknach widoczne były białe serca. Dla czytelników udostępniliśmy wystawkę dotyczącą XVIII Kampanii Białych Serc oraz wystawkę ciekawych książek dotyczących uzależnień.