XVIII Kampania Białych Serc w BD52

Powiększ obrazbiblioteczne drzewko ozdobione papierowymi białymi sercami

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 włączyła się w XVIII Ogólnopolską Kampanię Białych Serc, czyli Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, w tym roku pod hasłem: „Włącz alarm”.

Tegoroczne hasło dotyczyło uzależnienia dzieci i młodzieży od telefonów komórkowych i innych elektronicznych urządzeń. W obecnych czasach młodzież nie potrafi ze sobą rozmawiać; ich największym przyjacielem jest komórka. Codziennie widzimy grupy młodzieży ze spuszczonymi głowami wpatrzone w ekrany telefonów komórkowych.

Biblioteka przygotowała wystawkę książek poświęconych tematyce uzależnień oraz poradniki, jak przeciwdziałać oraz pomagać dzieciom i młodzieży dotkniętym tymi problemami. Po książki w naszej bibliotece oznaczone białymi serduszkami sięgali zarówno czytelnicy starsi, jak i młodsi, którzy zauważają coraz większą potrzebę edukacji w tych tematach. Jak co roku podczas tej akcji nasze biblioteczne drzewko zostało ozdobione białymi serduszkami.