„Tekla z Bądarzewskich Baranowska – Wielka Nieznana” – prelekcja dr Beaty Michalec

calendar_today 25.09.2023
schedule18.00
location_onBiblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40 (ul. Suwalska 11)

Zapraszamy na spotkanie „Tekla z Bądarzewskich Baranowska – Wielka Nieznana”, które poprowadzi dr Beata Michalec, autorka książki pt. „Tekla z Bądarzewskich Baranowska”.

Wysłuchamy opowieści o życiu i twórczości tej XIX-wiecznej polskiej kompozytorki, która odegrała ogromną rolę w historii nie tylko polskiej, lecz także światowej muzyki.
Największą sławę zyskał utwór „Modlitwa dziewicy”. Ukazał się w prawie stu wydawnictwach w wielu krajach, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Australii.

Prosimy o przysyłanie (na adres bd40@multibiblioteka.waw.pl) pytań związanych z postacią Tekli z Bądarzewskich Baranowskiej. Autorka książki chętnie na nie odpowie, a za najciekawsze pytania przewidziane są nagrody – egzemplarze książki z autografem Autorki.

Sprawdź w bibliotecznym katalogu online dostępność książki dr Beaty Michalec pt. „Tekla z Bądarzewskich Baranowska”

Regulamin spotkania

plakat promujący spotkanie z Beatą Michalec 25 września 2023 o godz. 18 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 przy ul. Suwalskiej 11

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.