Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą


calendar_today 20.09.2023
schedule11.00
location_onSzkoła Podstawowa Specjalna nr 99 im. Małego Powstańca (ul. Bartnicza 2)

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą odbędzie się 20 września o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca i jest jednym z działań w ramach projektu „Tropiciele z Targówka”.

Więcej informacji o projekcie

Projekt „Tropiciele z Targówka” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

Zadanie ma na celu odkrywanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zainteresowanie historią, w tym lokalną u dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99.  W ramach projektu odbędą się spacery varsavianistyczne w ramach których „tropione” będzie niematerialne dziedzictwo kulturowe w naszej Dzielnicy, poprzedzone spotkaniami varsavianisty z uczniami, gra terenowa będąca podsumowaniem spotkań i spacerów varsavianistycznych oraz wystawa miniprzewodników po Targówku wykonanych przez uczestników zadania. Ponadto planowane są spotkania autorskie podczas których pisarze zaprezentują swoją twórczość i warsztat pracy.

Projekt „Tropiciele z Targówka” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

 

 

Plakat promujące spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą w SPS nr. 99. Termin spotkania: 20.09.2023 r. o godz. 11.00.

 

Zdjęcie Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby zamieszczone na plakacie pochodzi z archiwum Autorki.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.