Plenerowy warsztat varsavianistyczny – początki bibliotek publicznych w Warszawie

calendar_today 25.07.2024
schedule11.00
location_onul. Skaryszewska 8, przed szkołą

Zapraszamy na plenerowy warsztat varsavianistyczny szlakiem początków bibliotek publicznych w Warszawie realizowany w ramach projektu „Śladami Englertówki. Jak narodziła się pierwsza Czytelnia Naukowa w Warszawie?”.

Projekt jest realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z XLVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego.

Trasa: Skaryszewska 8 – Otwocka 3 – Siarczana 6 – ks. Ziemowita 16 – Mieszka I.

Na trasie pojawi się m.in. gmach z ul. Otwockiej (kiedyś Czytelnia dla Dzieci, w okresie II wojny światowej komisariat policji, a krótko po wojnie Ratusz Warszawy).

Przewodnik: Krzysztof Gajda, varsavianista, prezes Stowarzyszenia Pozostałości Obrony Warszawy „Kolejka Marecka”.

logo ministerstwo kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.

spacer varsavianistyczny początki bibliotek

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.