Piknik „Otwarty Pasaż Kultury”

calendar_today 20.06.2024
schedule16.00-20.00
location_onPasaż Kultury (ul. Radzymińska 121 i 123)

Piknik Otwarty Pasaż Kultury to projekt partnerski Domu Otwartego, Arteneum, Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64.

Biblioteka nr 12 włączy się w działania, organizując w godz. 16.30–18.30 warsztaty artystyczne dla dużych i małych pt. „Zostań ilustratorem” (zajęcia inspirowane książką Karola Makuszyńskiego „120 przygód Koziołka Matołka”).

Z kolei Wypożyczalnia nr 64 zaprasza w godz. 16.00–18.30 na:

• „Męskie czytanie” z okazji zbliżającego się Dnia Ojca (półka z książkami dla mężczyzn, shake literacki pełen motywujących sentencji, okolicznościowe przypinki, zakładki do książek oraz broszurki „Supermoc książek” wydane w ramach kampanii #TataTeżCzyta2024, zainicjowanej przez Fundację Powszechnego Czytania oraz Wydawnictwo Tatarak; upominki dostępne do wyczerpania);
  • quiz wiedzy „Świat książek i bibliotek”, dotyczący historii książki i bibliotek.

Natomiast na zewnątrz obie placówki zapraszają w godz. 16.00-18.30 na:

• kreatywne warsztaty rękodzielnicze (wykonywanie kwiatów z bibuły, warsztaty decoupage, wykonywanie tymczasowego tatuażu)
  • „Bajkową fotobudkę” (wystawa prac i możliwość zrobienia zdjęć w fotobudkach),
  • wystawę prac warsztatowych „Z Koziołkiem Matołkiem do Pacanowa” po zakończeniu warsztatów w Bibliotece nr 12.

A poza tym oficjalnie spełnimy Wasze marzenie o… Tak, niektórzy już zapewne wiedzą, co mamy na myśli 😉

W programie pikniku sąsiedzkiego „Otwarty Pasaż Kultury”:

• strefy z animacjami,
  • strefa relaksu,
  • strefa wspólnego stołu,
  • pokazy grup zajęciowych z Domu Otwartego,
  • wystawa prac uczestników zajęć Domu Otwartego i Arteneum,
  • stoiska partnerów i instruktorów.

Organizatorzy: Dom Otwarty, Arteneum, Dom Kultury Świt
Partnerzy: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64

na plakacie rodzina wśród zieleni, napis otwarty pasaż kultury

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.