Czwartek poetycko-muzyczny w Czytelni – koncert Łukasza Majewskiego


calendar_today 18.05.2023
schedule18.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I (ul. św. Wincentego 85)

Specjalnym gościem majowego spotkania będzie Łukasz Majewski. W czasie koncertu w Czytelni Naukowej nr I zaśpiewa najpopularniejsze ballady i piosenki kabaretowe ze swojego repertuaru!

Łukasz Majewski ma w swoim dorobku cztery płyty z autorskimi piosenkami: „Mężczyzna z zakolami” (2013), „Ad acta” (2015), „Niebajka” (2017) i „Bosewo live” (2023), a także jedną płytę z balladami czeskich bardów pt. „Na prawo od Jiczyna” (2019)

Został uhonorowany m.in. Nagrodą Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, pierwszą nagrodą i dyplomem od Ministra Kultury na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, pierwszą nagrodą na festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce; trzykrotnie był laureatem Złotej Piątki na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch panów z grupy poetyckiej Akant – Jana Kulika i Kazimierza Nowackiego, którzy przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzi koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

plakat dotyczący czwartku poetycko-muzycznego 18 maja 2023 r. o godz. 18.00 w czytelni naukowej nr 1 przy ul. św. Wincentego 85; wystąpi Łukasz Majewski, koncert poprowadzi Jacek Gutry