„Czwartek poetycko-muzyczny” – koncert Marka Bartkowicza i Jana Herbsta

calendar_today 27.06.2024
schedule18.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I im. Janiny Englert (ul. św. Wincentego 85)

Gościem specjalnym czerwcowego „Czwartku poetycko-muzycznego” będzie  Marek Bartkowicz – autor piosenek, aktor, reżyser, literat.

Jako artysta ma na swoim koncie, m.in.: dyplom magistra sztuk Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, pracę aktora etatowego w Teatrze Na Targówku w Warszawie, wieloletnią pracę w Teatrze Pracownia „Teatr”, kilka epizodów filmowych (np. w filmach Ostatni dzwonek, Rozmowy kontrolowane), reżyserię i scenariusz estradowych imprez dla dzieci, tłumaczenie piosenek autorów obcych dla teatrów polskich, autorstwo i reżyserię Bajki o Smoku Obiboku, płytę CD z wyżej wymienioną bajką, publikacje wierszy dla dzieci oraz liczne nagrody i wydawnictwa.

Marek Bartkowicz był nagradzany na przeglądach i festiwalach zarówno jako aktor, autor, jak i wykonawca piosenek. W 1998 i 1999 roku został laureatem Złotej Piątki Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a w 2000 roku zdobył GRAND PRIX OPPA – Nagrodę im. Jonasza Kofty. W 2002 roku otrzymał I Nagrodę Piaseczyńskiego Przeglądu Piosenki Różnej, a także I Nagrodę festiwalu recitali „Wieczorne nastroje” w Kwidzynie.

W 2002 roku ukazała się autorska płyta artysty Rozciąłem na pół, a w 2016 roku kolejny album pt. Hotel bez klamek.

W swym autorskim repertuarze obok piosenek o miłości, często zabawnych i przewrotnych, Marek Bartkowicz ma również surrealistyczno-filozoficzne powiastki przyciągające uwagę nietuzinkowymi fabułami i zaskakującymi pointami. Zawsze zapisane misternie utkaną frazą, z dopieszczonym rymem i rytmem. Ich dopełnieniem jest autorska prezentacja – Marek Bartkowicz swoimi piosenkami i ich interpretacją potrafi wzruszyć, ale też rozbawić do łez swoich słuchaczy.

Od 2012 do 2021 roku szefował Piwnicy na Wójtowskiej – Filii Staromiejskiego Domu Kultury, gdzie zapraszał niebanalnych często wybitnych twórców piosenki literackiej, jak też ciekawe nietuzinkowe kameralne przedstawienia teatralne.

W czasie koncertu Markowi Bartkowiczowi będzie akompaniował wspaniały gitarzysta – Jan Herbst.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch panów z grupy poetyckiej Akant – Kazimierza Nowackiego i Jana Kulika – którzy przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, poprowadzi i rozpocznie krótkim występem artystycznym Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

gutry bartkowicz

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.