Park Bródnowski zakwitł książkami

Książkowy Pchli Targ „Z książką na Ty” przyciągnął wielu miłośników czytania – i nie tylko! 18 czerwca w godz. 10.00-14.00 wśród zieleni pojawiły się stoiska z książkami, puzzlami, grami planszowymi płytami z muzyką i filmami…

Kilkadziesiąt osób prezentowało swoje zbiory na sprzedaż lub wymianę. Ławki, stoliki, koce, skrzynie… Zewsząd kusiło mnóstwo kulturalnych skarbów, szepczących do licznych poszukiwaczy: „Weź mnie! Przygarnij do domowej biblioteczki!”.

Pod namiotem Biblioteki Publicznej na Targówku „częstowaliśmy” książkami, promując ideę bookcrossingu. Spośród bogatej oferty każdy mógł wyłowić dla siebie prawdziwe perełki. Dzieci, młodzież i dorośli ochoczo przeglądali bajki, biografie, powieści, poradniki… Tuż obok prowadziliśmy warsztaty decoupage, podczas których powstały m.in. piękne zakładki do książek.

Dużą popularnością cieszyły się także warsztaty kreatywne „Wyczytane, zaczytane – przerób, nie wyrzucaj” (w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” Poprowadziła je Pani Agnieszka Kazała (pisarka, ilustratorka mieszkająca i tworząca na Targówku). Uczestnicy z entuzjazmem przekształcali stare książki, aby nadać im nowy wymiar dzieła sztuki. Ponadto Pani Agnieszka Kazała przeczytała fragmenty swoich książek dotyczące tematyki ekologicznej, a przy stoisku Biblioteki był specjalny pojemnik Remondis na zużyte baterie. Przy stoliku trwały emocjonujące rozmowy z Autorką o pisaniu książek i ilustrowaniu ich.

Warsztatom towarzyszyły wystawki książek:
– autorskich prowadzącej warsztaty kreatywne,
– o tematyce ekologicznej, które są dostępne w placówkach Biblioteki.

To nie koniec atrakcji, jakie czekały 18 czerwca w parku Bródnowskim. Wydarzenie umilała bajkowa strefa animacji. Działo się tu tyle, że dzieci nie chciały stąd wychodzić! Chodzące maskotki, królewny, mini plac zabaw, malowanie twarzy, spacery w przeogromnych butach, modelowanie balonów… Świetną zabawę zagwarantowała firma Baweo.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Zorganizowała je Biblioteka Publiczna na Targówku razem z firmą Baweo. W pchlim targu brała również udział pomysłodawczyni tego projektu – Pani Urszula Wasilewska.

Serdecznie dziękujemy za udział i… do zobaczenia podczas jesiennej edycji Książkowego Pchlego Targu!