Książkami jesień się zaczyna… II edycja Pchlego Targu „Z książką na Ty”

10 września 2022 r. park Bródnowski zdobiło nie tylko morze szeleszczących liści zwiastujących bliską już jesień, lecz także góry książek, płyt i innych rozmaitości. Tak jak podczas I edycji 18 czerwca 2022 r., wielu miłośników czytania z błyskiem w oczach wyławiało skarby z kilkudziesięciu stoisk.

Pod namiotem Biblioteki Publicznej na Targówku królował bookcrossing. Spośród bogatej oferty każdy mógł znaleźć dla siebie prawdziwe perełki. Dzieci, młodzież i dorośli ochoczo przeglądali bajki, biografie, powieści, poradniki… Tuż obok prowadziliśmy warsztaty decoupage, podczas których powstały m.in. piękne zakładki do książek i podstawki.

Wydarzenie umilała bajkowa strefa animacji. Chodzące maskotki, mini plac zabaw, malowanie twarzy, modelowanie balonów… Świetną zabawę zagwarantowała firma Baweo.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Zorganizowała je Biblioteka Publiczna na Targówku razem z firmą Baweo. W Pchlim Targu brała również udział pomysłodawczyni tego projektu – Pani Urszula Wasilewska.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.