Wszystkie dzieci nasze są… Dzieci Świata w BD52

Powiększ obrazWszystkie dzieci nasze są …. Dzieci Świata w BD52

Z okazji Dnia Dziecka Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 zaprosiła swoich małych Czytelników na spotkanie z podróżnikiem panią Mayą Teryaki. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak żyją, co jedzą i czym się bawią dzieci w różnych zakątkach świata.

Jednym z zadań które czekało na uczestników spotkania było odgadnięcie obszaru z którego pochodziło dziecko na zdjęciach pokazywanych przez panią Mayę. Bardzo pomocna przy tym zadaniu była duża, rozłożona na podłodze mapa świata. Nasz podróżnik przyniósł ze sobą również zabawki oraz lalki, którymi bawią się dzieci na świeci. Można było zobaczyć rudą Anię z Zielonego Wzgórza, misia w stroju angielskiego policjanta czy przepiękną lalkę Barbie-Muzułmankę. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość przebrania się w kolorowe stroje charakterystyczne dla ich rówieśników z Chin, z krajów arabskich i afrykańskich. Przez moment mogli się poczuć jak afrykańskie dzieci i spróbować swoich sił w przenoszeniu różnych rzeczy na głowie. Specjalnie przygotowana podkładka w formie okrągłego, zrolowanego materiału była dużym ułatwieniem w utrzymaniu piłki na głowie. Na zakończenie spotkania z podróżnikiem dzieci mogły się pobawić boliwijską zabawką zwaną enchoque, która także świetnie wspomaga koordynację ruchową.

Kolejnym punktem naszych rodzinnych warsztatów było malowanie i ozdabianie drewnianej ramki na zdjęcia. Powstały przepiękne pamiątki gotowe na wypełnienie radosnymi zdjęciami, może z nadchodzących wakacji.

Działanie było zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.