Wokół „Lalki” Bolesława Prusa…, czyli quiz literacki dla młodzieży i dorosłych

Powiększ obrazPlakat przedstawiający ławkę z siedzącym mężczyzną (jest to rzeźba mężczyzny) w parku na tle jesiennej aury. Grafika stanowi tło łamigłówki.

Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież, do przeczytania książki i rozwiązania kolejnego quizu z cyklu „Łamigłówki literackie dla młodzieży”.

Dziś proponujemy jedno z najwybitniejszych dzieł  XIX w. realizmu krytycznego w literaturze polskiej, czyli społeczno-obyczajową powieść Bolesława Prusa pt. „Lalka”.

W latach 1887–1889 była publikowana w odcinkach,  w dzienniku „Kurier Codzienny” a następnie została wydana w formie książkowej w 1890 r. przez Wydawnictwo „Gebethner i Wolff”.  Co ciekawe, krytycy współcześni autorowi uznali wydanie w odcinkach za lepsze od książkowego, gdyż treść zebrana w całość wydawała im się bardziej chaotyczna. Niemniej jednak do 1905 r. ukazały się jeszcze 3 wydania, co jak na tamte czasy było ogromnym sukcesem wydawniczym.

Zachęcamy również do przeczytania książki „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins a następnie rozwiązania quizu, który ukaże na naszej stronie w ostatni czwartek czerwca 😊

Aby przejść do quizu kliknij tutaj

Aby pobrać quiz do wydruku kliknij tutaj

Aby sprawdzić dostępność książki w naszych placówkach kliknij tutaj