Wojciech Widłak w BD52

Powiększ obrazWojciech Widłak w BD52

Wojciech Widłak, popularny i lubiany autor książek dla dzieci, 22 listopada 2018 roku był gościem Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 52. Na spotkanie przybyli Mali Odkrywcy oraz Żabki, dwie grupy przedszkolaków, z Przedszkola nr 18. Na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek, które skrywała olbrzymia walizka przyniesiona przez pisarza.

Były w niej pacynki bohaterów serii o Panu Kuleczce, kaczka Katastrofa, piesek Pypcio oraz muszka Bzyk-Bzyk, a także pięknie uszyta maskotka Wesołego Ryjka, niesamowite pudełko z pokojem Pana Kuleczki i zrobionymi na szydełku postaciami z książki. Przedszkolaki miały okazje wysłuchać i zainscenizować wraz z autorem opowiadanie pt. „Oczekiwanie” z książki „Pan Kuleczka. Spotkanie”, a także porozmawiać z Wojciechem Widłakiem na interesujące tematy związane z pracą pisarza, powstawaniem książek oraz po co czytamy. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, przedszkolaki zadały mnóstwo pytań i chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Na zakończenie chętni mogli zakupić książkę i otrzymać autograf naszego gościa.

Bardzo polecamy pozycje autorstwa Wojciecha Widłaka, którego seria Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.