Wirtualna wystawa książek o autyzmie

Kwiecień od lat jest Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, a 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Z tej okazji proponujemy Państwu literaturę omawiającą zagadnienie  autyzmu w formie wirtualnej wystawy, na której zaprezentowane są podręczniki, reportaże, opowieści oraz praktyczne porady i wskazówki, które pomogą w wielu sytuacjach na co dzień.

Zwiedzanie uprzyjemni Państwu Sonata Księżycowa Ludwiga van Beethovena (Op. 27 No. 2 – III. Presto) w wykonaniu Paula Pitman’a.

Serdecznie zapraszamy!

Kilka uwag dotyczących zwiedzania:
• Wystawę można oglądać na komputerze, na tablecie i na smartfonie.
• Wystawę można zwiedzać, poruszając się przy pomocy myszki, touchpada lub strzałek na klawiaturze.
• Po kliknięciu na wybraną planszę pojawiają się opisy. Żeby przejść do kolejnego opisu, trzeba kliknąć kolejną planszę albo zamknąć aktualnie wyświetlany opis.

wirtualna sala; na ścianach rolę obrazów pełnią okładki książek o autyzmie; w górnej części sali są okna

Kliknij tutaj albo w powyższy obrazek, żeby obejrzeć wirtualną wystawę książek.

Wszystkie książki zaprezentowane na wystawie dostępne są w filiach Biblioteki Publicznej na Targówku.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępność książek w katalogu online.

Spis książek:

• Notbohm E.: „1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera” (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego)
  • Pisula E.: „Autyzm” (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne)
  • Kaufman, R.: „Autyzm – przełom w podejściu: program Son-Rise, który pomógł rodzinom na całym świecie” (Wydawnictwo Vivante)
  • Shaw W.: „Autyzm: więcej niż podstawy. Leczenie zaburzeń ze spektrum autyzmu” (Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna)
  • Porter J.: „Autyzm a czytanie ze zrozumieniem: gotowe scenariusze lekcji dla przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych” (Wydawnictwo Harmonia Universalis)
  • Błeszyński J.: „Autyzm a niepełnosprawność intelektualna i opóźnienie w rozwoju: Skala Oceny Zachowań Autystycznych” (Wydawnictwo Harmonia Universalis)
  • Ball J.: „Autyzm a wczesna interwencja: rzeczowe pytania, życiowe odpowiedzi” (Wydawnictwo Harmonia Universalis)
  • Bobkowicz-Lewartowska L.: „Autyzm dziecięcy: zagadnienia diagnozy i terapii” (Wydawnictwo Impuls)
  • Kaczmarek B. B., Wojciechowska A. „Autyzm i AAC. Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się w edukacji osób z autyzmem” (Wydawnictwo Impuls)
  • Kessick R.: „Autyzm i dieta: o czym warto wiedzieć” (Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna)
  • Grandin T. „Autyzm i problemy natury sensorycznej” (Wydawnictwo Harmonia Universalis)