„Wiosna, ach to TY!” – zajęcia z przedszkolakami w W37

Powiększ obraz„Wiosna, ach to TY!” – zajęcia z przedszkolakami w W37

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem
przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto,
posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!!!”

„Wiosna” – Marek Grechuta

W marcu i kwietniu Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94, zorganizowała cykl spotkań pt. „Wiosna, ach to TY!”. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkoli nr 94 i 432. Tematem przewodnim była wiosna i jej oznaki. Dzieci w ogromnym skupieniu słuchały opowiadań i wierszy z książki S. Szuchowej i H. Zdzitowieckiej pt. „Od wiosny do wiosny”, obejrzały prezentacje multimedialne, a także słuchały różnych piosenek o tematyce wiosennej tj. utwór Marka Grechuty czy Antoniego Vivaldiego pt. „Wiosna”.

Przedszkolaki chętnie i z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Sprawnie odpowiadały na pytania i szybko rozwiązywały zagadki oraz rebusy dotyczące tematu spotkania.

Dużym powodzeniem cieszyły się prace manualne. Tym razem uczestnicy zajęć mieli za zadanie samodzielnie wykonać jedną z oznak wiosny jaką jest bocian. Podczas wykonywania prac było gwarno i wesoło. Wszystkie bocianki udały się znakomicie, a po zakończonych zajęciach maluchy radośnie wracały do przedszkola, każdy z dumą dzierżąc w ręce swojego osobistego Pana Bociana.