Wielkanocne zajączki w BD65

Powiększ obrazZdjęcie przedstawiające pisanki, zajączka i kurkę.

W okresie przedświątecznym Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 zorganizowała cykl spotkań dla dzieci z Przedszkola nr 113. Zajęcia miały na celu zapoznanie naszych miłych gości z polskimi zwyczajami i tradycjami wielkanocnymi. Koszyczki, pisanki, króliczki, jajka i baranki od zawsze były kojarzone z uroczystościami nadchodzących świąt.

Spotkania rozpoczynaliśmy od luźnej rozmowy o tym, jak spędzaliśmy ten świąteczny czas w zeszłym roku. Następnie po obejrzeniu prezentacji multimedialnej „Zwyczaje wielkanocne” omawialiśmy najbardziej znane polskie tradycje świąteczne. Wiosenne porządki, malowanie pisanek, święconki, uroczyste śniadanie połączone z dzieleniem się jajkiem, palmy – są w naszym kraju bardzo rozpowszechnione. Przedszkolaki doskonale radziły sobie z tematem i potrafiły bez trudu wymienić świąteczne symbole jak również z łatwością odgadywały niełatwe zagadki związane z dawnymi i obecnymi tradycjami.

Na zakończenie zajączki wielkanocne odwiedzające bibliotekę składały dzieciom życzenia i obdarowywały je wielkanocnymi malowankami.

Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt Wielkanocnych!