Wielkanocne warsztaty z artystą malarzem

Powiększ obrazWielkanocne warsztaty z artystą malarzem

9 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 miała przyjemność gościć panią Jolantę Caban –Mlącką – malarkę, absolwentkę ASP w Łodzi oraz w Warszawie, stypendystkę Ministerstwa Kultury i Sztuki, stażystkę w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier. Prace artystki są wystawiane w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Argentynie  i we Francji. Jest laureatką polskich  i francuskich konkursów malarskich.

Pani Jolanta przeprowadziła warsztaty malowania wielkanocnych jaj, w których wzięły udział zarówno dzieci jak i dorośli. Pod fachowym okiem artystki powstało 25 kolorowych pisanek ozdobionych różnymi technikami: brokatem, farbami czy wycinankami.  Artystka nauczyła uczestników warsztatów odpowiednio dobierać kolory oraz pokazała sposoby jak właściwie wykończyć pracę plastyczną np. za pomocą suszarki czy lakieru do włosów.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.