Wielkanocne kartki 3D – warsztaty scrapbookingu w BD65

Wielkanocne kartki 3D - warsztaty scrapbookingu w BD65

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na warsztaty scrapbookingu, na których będą wykonywane kartki wielkanocne 3D.

Piękną, choć coraz rzadziej spotykaną tradycją jest wysyłanie kartek z życzeniami świątecznymi. Wyjątkową pamiątką będą kartki wykonane własnoręcznie. Zapraszamy na warsztaty scrapbookingu dzieci od lat pięciu, młodzież i dorosłych. Podczas zajęć uczestnicy ozdobią kartki za pomocą wzorów, stempli, kolorowych papierów, szablonów, tasiemek, guzików, gotowych kształtów. Nauczymy, jak przy użyciu odpowiednich elementów wykonać przestrzenne „arcydzieła”.

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego album (ozdabianie drobnymi elementami dekoracyjnymi albumów i pamiątek rodzinnych). Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek. Kunszt ten rozprzestrzenił się w wielu dziedzinach dekoratorskich.

Zajęcia prowadzone będą w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.