Wieczór poetycko-muzyczny w W60

Powiększ obrazWieczór poetycko-muzyczny w W60

W dniu 12 lutego w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 zebraliśmy się na wieczorze poezji. Nasza placówka gościła poetkę Anitę Słapczyńską, która na co dzień jest nauczycielką języka polskiego. To właśnie tu, w prawobrzeżnej części Warszawy, bliskiej jej sercu okolicy, pragnęła mieć swoje pierwsze spotkanie autorskie. W gronie rodziny, przyjaciół i naszych czytelników zaprezentowała swoje utwory. Zawarte w nich przeżycia, emocje i wydarzenia pozwoliły zobaczyć jak wiele ma różnych pasji. Nasz Gość kocha poezję, podróże, muzykę, malarstwo i fotografię. Na swoich zdjęciach pragnie ocalić od zapomnienia piękno polskiej przyrody i krajobrazów. Szczególnym uczuciem zaś darzy róże, które fotografuje w różnych ujęciach.

Spotkanie z Panią Anitą Słapczyńską, pozwoliło nam przeżyć wiele pięknych chwil. Dodatkowo ten wieczór ozdobiła muzyka. Na skrzypcach zagrała  Natalia Serweta, zaśpiewał i zagrał na gitarze Michał Muszyński. Ciekawym momentem były pytania od publiczności. Pani Anita opowiedziała nam jak i kiedy powstają jej wiersze. Udzieliła też kilku cennych wskazówek tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem poezji.

Cieszymy się, że w naszej Bibliotece mogliśmy gościć poetkę – Panią Anitę Słapczyńską. Zachęcamy do przeczytania jej pierwszego tomiku wierszy pt.: „Słowa niewypowiedziane”, który wkrótce będzie można wypożyczyć. Przez najbliższy miesiąc będziemy prezentować w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 wystawę zdjęć autorki.