Wernisaż wystawy na Targówku Fabrycznym

Powiększ obrazWernisaż wystawy na Targówku Fabrycznym

W listopadzie odbył się na Targówku Fabrycznym wernisaż wystawy – pierwszej na Targówku plenerowej wielokulturowej książki kucharskiej w ramach projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Wystawa zlokalizowana została na parkanie Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I nr 7. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia!

Po otwarciu i obejrzeniu wystawy uczestnicy udali się do Cafe Sąsiad, gdzie przygotowany został wielokulturowy poczęstunek.

Było to już ostatnie spotkanie w ramach projektu „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Targówka za aktywny w nim udział. Podziękowania przekazujemy także realizatorom i Partnerom projektu. Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom Ośrodka dla Cudzoziemców za to, że podzieli się z uczestnikami projektu wiedzą o kulturze i tradycjach swego kraju rodzinnego, przygotowując dania kulinarne z ich rodzinnych stron. Składamy również gratulacje autorom zdjęć.

Projekt realizowany był przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z miejscem aktywności lokalnej „Cafe Sąsiad” oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Przepisy potraw kuchni wielokulturowej wraz ze zdjęciami wykonanymi przez uczestników projektu „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, które znajdują się na wystawie fotografii zlokalizowanej na parkanie Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I nr 7.