Warsztaty „Szmacianki filcowe” w BD12

Powiększ obrazWarsztaty „Szmacianki filcowe” w BD12

Nawet jeśli szycie kiedykolwiek sprawiało Ci trudność, nawet jeśli nie było Twoim hobby to po zajęciach w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 mogło się to zmienić. Podczas popołudniowych warsztatów pt. „Szmacianki filcowe” dzieci i ich rodzice pod przewodnictwem pani Anny Chrościckiej wykonały z filcu puchate maskotki.

Były wśród nich ulubione postaci z bajek: krecik, muminek, prosiaczek czy auto zygzak Mcqueen. Dzięki pomocy pani Ani i jej wieloletniemu doświadczeniu nasi czytelnicy doskonale poradzili sobie z szyciem, czego efektem są pięknie wykonane prace.

To już drugie warsztaty, które bezinteresownie poprowadziła w naszej bibliotece Pani Anna Chrościcka – nauczyciel plastyki i bibliotekarz z Pałacu Młodzieży. Za wycinankę ludową „Łowickie Koguciki” i za „Szmacianki filcowe” Pani Ani pięknie dziękujemy w imieniu naszym i uczestników warsztatów.

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.