Warsztaty społeczno-literackie z Klanzą w BD65

Powiększ obrazWarsztaty społeczno-literackie z Klanzą w BD65

10 stycznia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyły się warsztaty społeczno-literackie, które poprowadziły panie trenerki szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Pedagogów i Animatorów KLANZA – Anna Sadowska i Grażyna Sobieska – Szostakiewicz. Paniom towarzyszyły sympatyczne i zaangażowane w swoją pracę wolontariuszki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 285.

Tematem wiodącym zajęć były najważniejsze zasady wychowania, takie jak przyjaźń i życzliwość. Rozmawialiśmy również o pokonywaniu trudności co jest bardzo ważną umiejętnością ułatwiającą życie. Na początku uczestnicy oglądali relacje ze świątecznego spotkania z dziećmi na którym zostały wręczone podarki – przepiękne aniołki zrobione własnoręcznie przez uczniów, na poprzednich warsztatach, w naszej placówce. Następnie po ekspresyjnej zabawie w zmianę miejsc, nasi goście w oparciu o tekst literacki A. Onichimowskiej „Najwyższa góra świata” analizowali w grupach, pod przewodnictwem miłych i pomocnych w każdej sytuacji wolontariuszek, sytuacje braku akceptacji przez otoczenie. Jako młodzi eksperci przedstawiali różne propozycje zmian w celu uzyskania powszechnego uznania. Na zakończenie młodzi intelektualiści indywidualnie na karteczkach przedstawili „swój Mont Everest”, czyli to co planują w najbliższym czasie trudnego osiągnąć, w oparciu o historię Kasi pragnącej zostać alpinistką. Karteczki te komisyjnie zostały zapieczętowane w pudełku i schowane w tajnym miejscu w bibliotece. Dopiero w czerwcu br. zostaną odczytane. Serdecznie dziękujemy paniom Annie Sadowskiej i Grażynie Sobieskiej – Szostakiewicz oraz wolontariuszkom za przygotowanie i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów, a szóstoklasistom za aktywne w nich uczestnictwo.