Warsztaty podróżnicze w BD65

warsztaty podróżnicze - plakat z zaproszeniem

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na warsztaty podróżnicze – „Chińskie wynalazki” i „Australia i Aborygeni”.
Rodzinne warsztaty poprowadzone zostaną przez profesjonalnych podróżników z agencji Poznaj Świat. Animatorzy – podróżnicy wprowadzą dzieci i dorosłych w zaczarowany świat dalekich krajów.

„Chińskie Wynalazki”
W starożytnych Chinach wynaleziono wiele rzeczy, o których Europejczycy dowiedzieli się setki lat później. Na warsztatach uczestnicy będą mieli możliwość poznania najsłynniejszych chińskich wynalazków. Jak grać w domino? Jak korzystać z kompasu? Czy w Chinach je się widelcem i nożem? Czy herbata pochodzi z Chin? Będzie można również przebierać się w chińskie stroje.

„Australia i Aborygeni”
Uczestnicy warsztatów poznają niezwykłą Australię i Aborygenów, odkrywając ich tradycje i sztukę. Poznają bumerang – czym jest i czy zawsze wraca do rzucającego? Wezmą udział w lekcji gry na didgeridoo. Zobaczą liczne etniczne rekwizyty, które będzie można przetestować. Dużą atrakcją warsztatów będzie rodzinne malowanie map techniką Aborygenów.

Zajęcia odbędą się w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.