Warsztaty podróżnicze Afryka i Maroko w W2

Powiększ obrazWarsztaty podróżnicze Afryka i Maroko w W2

Dnia 7 listopada 2019 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 odbyły się warsztaty podróżnicze „Afryka i jej pustynia & Magiczne Maroko”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy 5 pobliskiej szkoły podstawowej. Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści o Afryce i Maroku.

Uczyli się wiązać turban, oglądali jajo krokodyla, dowiedzieli się, że nosorożce są pod ochroną i grozi im wymarcie, a małpy kradną jedzenie. Można też było przebrać się za Masaja, obejrzeć sandały wykonane ze zużytych opon i spróbować marokańskiej herbaty. Kolorytu dodały opowieści o Dżinach. Dzieci próbowały  też grać na marokańskich instrumentach i poznały afrykańskie zabawy.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.