Warsztaty o odpadach w BD53. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”

Powiększ obrazSławomir Brzózek - prowadzący warsztaty w ramach projektu Ekobiblioteka - z miłości do Ziemi i książek

15 lipca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 uczniowie uczestniczący w akcji „Lato w Mieście” wzięli udział w spotkaniu z ekspertem ds. edukacji ekologicznej, Sławomirem Brzózkiem – dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS, współzałożycielem inicjatywy Faceci w Zieleni. Tym razem tematem warsztatów w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” były odpady.

Co można zrobić, żeby wytwarzać mniej odpadów? Jak powinno się je segregować? Uczestnicy spotkania wykazali się dużą wiedzą. Chętnie dzielili się również pomysłami dotyczącymi m.in. używania opakowań i pojemników wielokrotnego użytku.

Emocjonującą rozmowę urozmaiciły zabawy ruchowe, m.in. pantomima.

Po warsztatach każdy otrzymał w prezencie nasionka.

Aktualnie w placówkach Biblioteki prowadzona jest zbiórka baterii w ramach realizacji projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”. Będziemy Państwa informować o dalszych etapach realizacji projektu, m.in. o kolejnych warsztatach.

Projekt „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl.

Więcej inf. o projekcie „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”