Warsztaty o niemarnowaniu wody w BD40. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”

Powiększ obrazSławomir Brzózek prowadzi spotkanie; siedzi przy stoliku i gestykuluje

9 czerwca 2022 r. zainaugurowaliśmy warsztaty w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i Książek”. Prowadzi je ekspert ds. edukacji ekologicznej, Sławomir Brzózek – dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS, współzałożyciel inicjatywy Faceci w Zieleni.

W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 (tutaj przeczytasz relację) oraz Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 spotkania z dziećmi z okolicznych przedszkoli dotyczyły tematyki niemarnowania wody. Mali goście dzięki potędze wyobraźni przenieśli się wehikułem czasu kilka godzin wstecz – do poranka. Co by było, gdyby rodzice obudzili ich, mówiąc, że… z kranu nie leci woda? Co więcej – na całym świecie nie ma wody! To pytanie wywołało emocjonującą rozmowę. Urozmaicały ją rozmaite zabawy związane z tematem warsztatów.

Wszyscy mieli wiele pomysłów na to, jak postępować, żeby nie marnować wody. Jednogłośnie stwierdzili z zapałem: „Będziemy jej strażnikami!”.

Po warsztatach każde dziecko otrzymało w prezencie nasionka.

Aktualnie w placówkach Biblioteki prowadzona jest zbiórka baterii w ramach realizacji projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”. Będziemy Państwa informować o dalszych etapach realizacji projektu, m.in. o kolejnych warsztatach.

Projekt EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl.

Więcej inf. o projekcie „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”