Warsztaty literacko-plastyczne z Klanzą w BD65

Powiększ obrazWarsztaty literacko-plastyczne z Klanzą w BD65

11 grudnia Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 miała zaszczyt gościć: panie Annę Sadowską i Grażynę Sobieską – Szostakiewicz – trenerki szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Pedagogów i Animatorów KLANZA, które wraz z wolontariuszkami poprowadziły wspaniałe warsztaty literacko – plastyczne dla uczniów klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 285. Zajęcia poświęcone były zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia.

Spotkaniem tym młodzież włączyła się do akcji „Razem w Święta”, której celem jest podjęcie działań związanych z przedświątecznym wolontariatem. Na zajęciach zapoznano dzieci z pojęciem książki artystycznej, prezentując książkę D. Indii „Wigilia Małgorzaty” – nagrodzoną najbardziej prestiżową międzynarodową nagrodą w dziedzinie ilustracji książek dziecięcych.

Nasi mili goście pracowali w grupach, których liderkami były sympatyczne i pełne zapału wolontariuszki. Wspólnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania wyznaczone przez Panie trenerki, wykorzystując tekst literacki Z. Beszczyńskiej „Tam” ze zbioru przepięknych, świątecznych opowiadań „To już gwiazdka”. Polecenia dotyczyły bohatera opowiastki anioła, który zamiast serca miał gwiazdę . Uczniowie zainspirowani lekturą rozważali do jakich potrzebujących osób mógłby on się udać i w jakim celu. Następnie własnoręcznie stworzyli przepiękne świąteczne upominki – aniołki, które będą miłym, podarkiem dla dzieci. Spotkanie nauczyło uczestników, że większą wartość ma skromny prezent zrobiony własnoręcznie z uczuciem i z dobroci serca, niż drogi upominek ze sklepu służący np. zaspakajaniu potrzeb.

Serdecznie dziękujemy paniom Annie Sadowskiej i Grażynie Sobieskiej – Szostakiewicz oraz wolontariuszkom za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów, a szóstoklasistom za uczestnictwo.