Warsztaty literackie z Lilianą Fabisińską w W29

Powiększ obrazWarsztaty literackie z Lilianą Fabisińską w W29

14.02.2019 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a odbyły się warsztaty literackie pt. „Zawód pisarz”, które poprowadziła Pani Liliana Fabisińska, autorka powieści dla dorosłych „Z jednej gliny”, „Córeczka”, „Śnieżynki”, „Sanatorium pod Zegarem”, „Weranda na Czarcim Cyplu”, „Zielarnia nad Sekwaną”, serii książek dla młodzieży „Amor z Ulicy Rozkosznej”, serii dla nastolatek „Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają noc” oraz serii dla dzieci „Klinika pod Boliłapką”.

Autorka opowiedziała o swojej pracy jak przygotowuje się do pisania, co jej w tym pomaga. Podpowiedziała jak można pobudzać wyobraźnię do działania. W pracy pisarza ważna jest dbałość o szczegóły zarówno miejsc opisywanych w książkach jak i postaci żeby np. z pana z wąsami na początku książki nie zrobić pana z brodą na końcu.

Każdy pisarz ma swoje metody pracy, zbierania materiałów do książki. Często czerpie z własnych doświadczeń.

W warsztatach uczestniczyła młodzież z 1 klasy XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.