Warsztaty florystyczne w BD40

Powiększ obrazWarsztaty florystyczne w BD40

W dniu 5 kwietnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 przy ul. Suwalskiej 11 odbyły się warsztaty florystyczne. Zajęcia były prowadzone przez instruktorkę plastyki i florystyki Bożenę Wiśniewską,

która przywiozła ze sobą kilka skrzynek roślin: kwiaty cięte, kwiaty w doniczkach, gałązki ozdobne, mech, koszyki do bukietów i różne drobne akcesoria niezbędne do układania kwiatowych kompozycji. Udział w spotkaniu brały dzieci i ich mamy, korzystając z bogactwa materiałów sami układali to co im wyobraźnia podpowiadała. Trudno się było zdecydować – żółte tulipany czy czerwone, białe frezje czy czerwone prymulki?… szafirki czy stokrotki?… Różnorodność ozdobnej galanterii też nie ułatwiała wyboru, wszystko było piękne i zachęcało do tworzenia.

Pani instruktorka udzielała profesjonalnych wskazówek technicznych i informacji dotyczących roślin i pracy z nimi oraz ich przechowywania i wykorzystania.

To nie była tylko zabawa, to był trening kreatywności i twórczej wyobraźni…

Po dwóch godzinach zajęć, które minęły błyskawicznie, każdy uczestnik wyszedł ze swoją bogatą, imponującą wiosenną kompozycją. Nam w Bibliotece pozostał aromat świeżych kwiatów…

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.