Warsztaty ekologiczne „Las w słoiku” w BD53

Powiększ obrazwarsztaty ekologiczne - tworzenie lasu w słoiku

Pod koniec września Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 zamieniła się w pracownię ogrodniczą. Stało się to za sprawą warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „W koronach miasta” realizowanego z ramienia Zarządu Zieleni miasta stołecznego Warszawy.

BD 53 jako MAL udostępniła czytelnię i zaprosiła do uczestniczenia w warsztatach klasę I ze Szkoły Podstawowej nr 298.

Dzieci z wielką ochotą i zapałem przystąpiły do usypywania ziemi i kamyczków w słoiku oraz przygotowywania podłoża do zasadzenia wybranej rośliny. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem Pani Majki, która kierowała działaniami dzieci.

Uczniowie dowiedzieli się jak należy właściwie podlewać domowe kwiaty, jak ważne jest ich obserwowanie, uważność i wrażliwość na sygnały, które dyskretnie nam wysyłają.

Wszyscy zgodzili się z prowadzącą zajęcia, że odpowiednie nawilżenie, nasłonecznienie i właściwa dbałość o roślinę znajdą odzwierciedlenie w jej wyglądzie, który może nas i naszych najbliższych zachwycić i stanowić ozdobę naszego otoczenia.

Powstały piękne kompozycje roślinne. Fitonie i skrzydłokwiaty posadzone przez dzieci w słoiku otrzymały odpowiedni mikroklimat, w którym będą mogły wzrastać i się rozwijać.

Dziękujemy organizatorom warsztatów za skorzystanie z wnętrza naszego MAL-u, a dzieciom, nauczycielowi i opiekunom – za twórczy, wesoły i bardzo aktywny udział w warsztatach ekologicznych.