Warsztaty „Chińskie wynalazki” w BD52

Powiększ obrazWarsztaty „Chińskie wynalazki” w BD52

Co łączy jedwab, papier, makaron i kalendarz? Wszystkie te rzeczy wymyślili Chińczycy a potem upowszechniły się one na cały świat.

Dzieci, przybyłe do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 52 na zajęcia z podróżniczką Mayą Teryaki, miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o Chinach i ich dorobku kulturowym.Animatorka miała ze sobą mnóstwo autentycznych przedmiotów, ubrań  i fotografii, które bardzo urozmaiciły spotkanie. Przedszkolaki uczyły się posługiwać pałeczkami do jedzenia, czytały chińską gazetę, poznały chiński kalendarz, dowiedziały się jakie znaczenie dla chińczyków ma smok.

Na warsztatach podróżniczych wszystkiego można dotknąć, spróbować, przebrać się i kreatywnie spędzić czas a przy okazji zdobyć wiedzę podaną w bardzo przystępny sposób.

Działanie było zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.