„Warsztaty ceramiczne” w Czytelni Naukowej

Powiększ obraz„Warsztaty ceramiczne” w Czytelni Naukowej

W dniu 8 maja w Czytelni Naukowej nr I odbyły się stacjonarne warsztaty ceramiczne połączone z nauką kręcenia na kole garncarskim, poprowadzone przez Panie z Pracowni Ceramicznej Kamionka.

Uczestnicy podczas warsztatów poznali od podstaw pracę z gliną. Po krótkim wdrożeniu w tajniki pracy rozpoczęło się szaleństwo z gliną. Po dobraniu odpowiedniej techniki zaczęły powstawać różne dzieła. Odpowiednio wytypowane fachowe narzędzia i zróżnicowane faktury pomogły w zdobieniach. Każdy mógł spróbować także swoich sił na kole garncarskim.

Prace zostały podpisane i odstawione do suszenia, a następnie zostały wypalone. Końcowa praca to zaskakujący efekt nawet dla samego autora. Własnoręcznie wykonany kubek, miseczka, broszka czy magnes to nie lada frajda. Był to twórczo i miło spędzony czas. Bardzo dziękujemy uczestnikom oraz sympatycznym Panią z Pracowni Ceramicznej Kamionka.

Zajęcia z gliną – ćwiczą koncentrację, cierpliwość oraz precyzję. Rozwijają zdolności kreatywno – artystyczne, wyrabiają poczucie estetyki, pozwalają na realizację własnych pomysłów, pobudzają wyobraźnię i są doskonałą zabawą.

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.