Warszawskie Dni Seniora 2021 w Bibliotece Online

Powiększ obrazEdward Piega czyta fragment swojej książki pt. "Dziedzicząc miłość. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny"

W dniach 25 września – 2 października Bibliotekę Online wypełniły publikacje związane z kolejną edycją Warszawskich Dni Seniora.

Obchody tygodniowego wydarzenia zainaugurował Pan Edward Piega, czytając fragment swojej autobiografii pt. „Dziedzicząc miłość. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny” (wyd. Novae Res, 2015).

Polecaliśmy również książki z dużą czcionką, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników Biblioteki Publicznej na Targówku.

Przygotowaliśmy quizy, dzięki którym można było miło spędzić czas, powspominać barwną przeszłość, a także wzbogacić wiedzę:

Warszawskie Dni Seniora zwieńczył pan Edward Piega, czytając kolejny fragment swojej autobiografii pt. „Dziedzicząc miłość. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny”.

Edward Piega czyta fragment swojej książki pt. "Dziedzicząc miłość. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny"okładki książek z dużą czcionką: "Żałobnica", "Dama z wahadełkiem", "Diamentowa góra", "Szepty z wyspy samotności", "Bądź dobrej myśli"

zdjęcie w tle przedstawia Pałac Kultury i Nauki w Warszawie; jedno z pytań quizu widniejące na pierwszym planie: Słynna droga szybkiego ruchu zwana Gierkówką łączyła: a) Warszawę z Katowicami, b) Kraków z Gdańskiem, c) Wrocław z Białymstokiemjedno z pytań quizu: Który z bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec" urodził się 100 lat temu 24.01.1921 r.? a) Jan Bytnar b) Tadeusz Zawadzki c) Maciej Aleksy Dawidowskiquiz; w tle zdjęcie przedstawiające wnętrze restauracji: stolik, krzesła, przy ścianie stoją drewniane nartyobraz przedstawia jedno z pytań quizu: Co robić, żeby osoba niepowołana nie uzyskała dostępu do naszych kont pocztowych? a) podawać hasła tylko osobom znajomym, b) nie podawać nikomu haseł, c) Nie zapisywać haseł w widocznych miejscach, np. na kartkach trzymanych na biurkukrzyżówka; w tle zdjęcie przedstawiające książkę i leżące na niej okularyEdward Piega czyta fragment swojej książki pt. "Dziedzicząc miłość. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny"