Warszawskie Dni Seniora 2019 w W37

Powiększ obrazWarszawskie Dni Seniora 2019 w W37

Z okazji Warszawskich Dni Seniora 2019 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94 przeprowadzone zostały dwa warsztaty.

Pierwsze z nich pt. „Ocalić od zapomnienia – warsztaty skanowania i przenoszenia zdjęć na nośnik cyfrowy” odbyły się 24 września w godzinach od 12.00 do 15.30. Warsztaty polegały na nauce skanowania zdjęć rodzinnych i ich zapisywania na nośniki cyfrowe (np. płyty CD lub pendrive), aby np. na kolejnych warsztatach dotyczących tworzenia drzewa genealogicznego dołączyć je do historii swojej rodziny.

Drugie warsztaty pt. „Stwórz drzewo genealogiczne dla wnuka – warsztaty tworzenia drzewa genealogicznego w formie cyfrowej” odbyły się 26 września w godzinach od 12.00 do 15.30. Były one dedykowane osobom zainteresowanym tematem genealogii i odkrywania historii rodzinnych oraz technologii internetowych. Warsztaty polegały na tworzeniu drzewa genealogicznego w formie cyfrowej na portalu MyHeritage.com (w części bezpłatnej portalu) lub innym bezpłatnym portalu genealogicznym.

Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże. Cześć uczestników została zachęcona do dalszego kontynuowania i pogłębiania wiedzy na temat genealogii i technologii internetowych, a niektórzy nawet zapisali się na zajęcia indywidualne do naszej Wypożyczalni.