Walentynki w Bbiliotece Online – wiersze o miłości, łamigłówki i życzenia

Powiększ obraz

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w tym roku Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przygotowała walentynki w Bibliotece Online.

14 lutego o godz. 10.00, 12.00 i 14.00 opublikowaliśmy prezentacje filmowe z sześcioma polskimi wierszami o miłości.

Posłuchaj wierszy Kazimierza Przerwy-Tetmajera „A kiedy będziesz moją żoną” i „Kocham cię, światło”.
Posłuchaj wiersza Adama Asnyka „Karmelkowy wiersz” i Bolesława Leśmiana „W malinowym chruśniaku”.
Posłuchaj wiersza Leopolda Staffa „Jak to być może?” i Adama Mickiewicza „Dwa słowa”.

Poza tym przygotowaliśmy łamigłówki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
O godz. 11.00 zachęciliśmy najmłodszych do zabawy w łączenie w pary postaci z bajek.
O godz. 13.00 młodzież mogła przypomnieć sobie w grze memory najsłynniejsze pary zakochanych w literaturze.
O godz. 15.00 opublikowaliśmy krzyżówkę „Najpiękniejsze pary w literaturze”. Odpowiedzią na każde z haseł jest tytuł książki, z której pochodzi zakochana para.

Na zakończenie walentynek w Bibliotece Online życzenia złożyły dzieci z „Przedszkola z Serduszkiem” przy ul. Bazyliańskiej 10.

plakat - walentynki w Bibliotece Online