W marcu jak w garncu – BD12

Powiększ obrazplan filmowy - młodzież nagrywa wywiad wywiad z Panią Katarzyną Wnuk i panią Olgą Sztejter z Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta na temat działalności i pracy Towarzystwa na rzecz najuboższych

I ruszyliśmy z zajęciami! Tylko w marcu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 odbyło się aż siedem spotkań w trybie stacjonarnym.

W ramach cyklicznych zajęć ekologicznych odwiedziły nas dwie klasy ze Szkoły Podstawowej JPII, które uczestniczyły w spotkaniu przygotowanym na podstawie książek „Jestem eko” Sylwii Majcher i „Fred psi ekopatrol” Barbary Kosmowskiej. Podczas zajęć odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonały wiatraczki z papieru.

Ponadto trzy grupy najmłodszych czytelników z Przedszkola 106 i Przedszkola 95 wzięły udział w zajęciach „Pierwszy raz w bibliotece”, poznały zasady savoir vivre, obejrzały księgozbiór skierowany do najmłodszych i dowiedziały się, jak korzystać z zasobów naszej biblioteki.

W tym miesiącu gościliśmy również młodzież z L Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie, która w ramach projektu „Codzienności Bezdomności” przeprowadziła i nagrała wywiad z Panią Katarzyną Wnuk i panią Olgą Sztejter z Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta na temat działalności i pracy Towarzystwa na rzecz najuboższych.

W ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie m. Warszawa” rozpoczęły się warsztaty „Dziennikarstwo on line” zorganizowane przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju i Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. W projekcie biorą udział uczniowie klasy 7 ze Szkoły Podstawowej JPII. Projekt potrwa do końca czerwca 2022.