Uroczyste wręczenie Dyplomów Małego Czytelnika w BD12

Powiększ obrazUroczyste wręczenie Dyplomów Małego Czytelnika w BD12

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 bierze udział w projekcie „Z książką na start” realizowanym przez Fundację Metropolia Dzieci we współpracy z bibliotekami publicznymi. Partnerem projektu jest Fundacja Powszechnego Czytania. Projekt „Z książka na start” jest skierowany do dzieci do 6. roku życia a jego celem jest sprawienie by wszystkie dzieci, już od najmłodszych lat, pokochały książki.

Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych czytelników, tylko do grudnia rozdałyśmy sto Paszportów Małego Czytelnika z czego połowa trafiła do rączek nowych czytelników, których między innymi ten projekt zachęcił do korzystania z zasobów naszej biblioteki.

Podczas tegorocznej zabawy mikołajkowej w naszej filii pani kierownik uroczyście wręczyła cztery dyplomy małego czytelnika tym, którzy zebrali pierwsze dziesięć pieczątek za wypożyczanie książek w bibliotekach na Targówku.