Uczymy się z Klanzą w BD65

Powiększ obrazUczymy się z Klanzą w BD65

22 lutego  Biblioteka  dla Dzieci i Młodzieży nr 65 gościła panie trenerki szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Pedagogów i Animatorów KLANZA  Annę Sadowską  i  Grażynę Sobieską – Szostakiewicz, które  poprowadziły warsztaty społeczno-literackie w naszej Placówce. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 285, którym aktywnie pomagały sympatyczne wolontariuszki.

Spotkanie przeprowadzone zostało  w oparciu o tekst opowiadania „Aki. Za ścianą” ze zbioru opowieści A. Onichimowskiej „Dziesięć stron świata” .

Uczniowie w grupach, których liderkami były wolontariuszki wykonywali zadania  wyznaczone przez panie trenerki, miedzy innymi projektowali pyszne ciastka i układali przepisy jak je zrobić, pokazywali reklamy  swoich wypieków, a także stali się terapeutami i wymyślali formy pomocy  dla osoby  uzależnionej od komputera i dotkniętej chorobą Hikikomori (choroba wycofania społecznego, osoba chora prawie cały czas bez przerwy przebywa w domu, nie kontaktując się ze społeczeństwem).

Serdecznie dziękujemy paniom Annie Sadowskiej i Grażynie Sobieskiej – Szostakiewicz oraz wolontariuszkom za  przeprowadzenie interesujących  warsztatów czytelniczych, a uczniom za czynne  uczestnictwo.