Tydzień międzypokoleniowy w W98

Powiększ obrazkartka z życzeniami od pani Lucyny dla dzieci

W dniach 25–29.04 obchodziliśmy Tydzień Międzypokoleniowy. W tym roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. L. Kondratowicza włączyła się w tę bardzo ważną kampanię, której ideą jest integracja międzypokoleniowa oraz zwalczanie ageizmu – dyskryminacji ze względu na wiek.

Przygotowaliśmy akcję „Wiosna pokoleń – dzieciaki seniorom”. Podczas lekcji przeprowadzonej w klasie II w Zespole Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki dzieci własnoręcznie przygotowały upominki dla seniorów odwiedzających naszą Wypożyczalnię. Na kartkach znalazły się życzenia, rysunki, wycinanki oraz wierszyki. Ideą było zwrócenie uwagi dzieci na potrzeby osób starszych, a seniorzy mieli odczuć integrację międzypokoleniową, obie zaś grupy potwierdzić, jak bardzo seniorzy i dzieci są sobie potrzebni. Nasi czytelnicy szczerze byli zadowoleni z otrzymanych prezentów. Pojawiły się łzy wzruszenia i wiele radości. Jedna z naszych czytelniczek – pani Lucyna, po otrzymaniu prezentu postanowiła szczególnie podziękować dzieciom za ich pracę. Z okazji Dnia Dziecka przygotowała dla nich niespodziankę: balony, list oraz kartkę z życzeniami. Po przeczytaniu tej niezwykłej korespondencji łezka zakręciła się w oku nawet bibliotekarzom. Na życzeniach od pani Lucyny dla dzieciaków pojawiły się takie oto słowa:

„Wszystko Wam się uda! Bo jesteście wspaniali, mądrzy, życzliwi, pracowici i dajecie Dobro i piękno”.

I właśnie te słowa obrazują akcję, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Dawanie dobra i piękna. Oby każdy z nas tego właśnie doświadczał – otrzymywał, ale także dawał.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji wydarzenia pani Justynie Majdańskiej – nauczycielce z Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki oraz jej wspaniałym uczniom! Dziękujemy także pani Lucynie – naszej czytelniczce, która poruszyła swoimi słowami tyle serc.