„Trenuj mózg poprzez ruch” – warsztaty w W29

Powiększ obraz„Trenuj mózg poprzez ruch” – warsztaty w W29

26.09.2019 r w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a w Warszawie odbyły się warsztaty pt. „Trenuj mózg poprzez ruch”, które poprowadziła pani mgr Magdalena Hołozubiec – fizjoterapeutka, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, terapeuta integracji sensorycznej (certyfikat PSTIS), oligofrenopedagog, licencjonowany  terapeuta integracji bilateralnej.

Na warsztatach dowiedzieliśmy się jak jest zbudowany mózg, gdzie powstają nowe komórki nerwowe i co zrobić żeby je uaktywnić. Neurobik to aerobik dla neuronów. Wszystko co nowe pobudza komórki nerwowe. Złam rutynę, zaskocz swój mózg np. robiąc coś lewą ręką zamiast prawej. Żonglowanie, gra na instrumencie, taniec (a zwłaszcza tango) to kolejne sposoby „gimnastykowania” mózgu.

Pani Magdalena opowiedziała na czym polega integracja bilateralna, a następnie wspólnie ćwiczyliśmy pokazywane ćwiczenia.

Spotkanie odbyło się w ramach Warszawskich Dni Seniora.

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.