Tomasz Samojlik gościem BD65

Powiększ obrazTomasz Samojlik gościem BD65

W dniu 12.03.2019 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 zorganizowała spotkanie autorskie z panem Tomasz Samojlikiem, pracownikiem naukowym w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a zarazem pisarzem i ilustratorem książek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 285.

Pan Tomasz jest miłośnikiem i popularyzatorem przyrody, w głównej mierze wiedzy o Puszczy Białowieskiej. Najbardziej jest znany dzieciom z bestsellerowych serii opowieści i komiksów edukacyjnych o Żubrze Pompiku i Ryjówce Dobrzyku. Jest również autorem książek o innych zwierzętach takich jak wyderka Salwinka, żubr Żorż oraz wilk Ambaras. Jego książki znalazły się na Złotej Liście książek Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Zaproszony gość w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoich bohaterach przedstawiając prezentacje multimedialną. Dowiedzieliśmy się ile waży ryjówka i że jest to najmniejszy ssak na świecie. Uczniowie zasypali przyrodnika pytaniami dotyczącymi jego twórczości. Na zakończenie Pan Tomasz rozdawał autografy i zachęcał młodzież do własnej twórczości.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Bawimy się w Bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych. Bródno Podgrodzie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.