„Tłusta rozpusta” w Czytelni

Powiększ obraz„Tłusta rozpusta” w Czytelni

26 lutego w Czytelni Naukowej nr I odbył się warsztat pt. „Tłusta rozpusta” z psychodietetykiem Moniką Kurdej – coach zapracowanych i zmęczonych kobiet, trenerką, autorką poradnika przeciwko objadaniu się, ekspertką m.in. Pytania na Śniadanie, blogerką w „ZASMAKUJ W ŻYCIU”.

Poruszony temat tłuszczu i fakt, że świętować Tłusty Czwartek można przez cały rok, zaciekawił sporą grupę lokalnych mieszkańców. Pojawiło się wiele pytań, bo krążą o nim pewne tezy i mity. A każdy był ciekaw, jaki tłuszcz jeść? I jak tłuszcz pomaga radzić sobie z niechcianymi boczkami. Zdaniem p. Moniki Kurdej, hasłem przewodnim w naszym życiu powinna być Czysta micha, czyli nieprzetworzona żywność. Należy także wsłuchiwać się w potrzeby swojego organizmu, bo każdy jest inny, oraz zmienić nawyki na te właściwe i zdrowe. Na koniec warsztatów dla uczestników przygotowana została smaczna niespodzianka.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019