Tanecznie i spacerowo na Targówku Fabrycznym – projekt sąsiedzki

Tanecznie i spacerowo na Targówku Fabrycznym - projekt sąsiedzki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Centrum Kultury i Aktywności, Radą Osiedla Targówek Fabryczny oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” zrealizowała projekt pt. „Tanecznie i spacerowo na Targówku Fabrycznym”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2019.

W ramach projektu odbywały się spotkania sąsiedzkie w przestrzeni Targówka Fabrycznego. Działania te miały różnorodną formę: wielokulturowego spotkania połączonego z grillowaniem i tańcami; spaceru z varsavianistą; gry miejskiej.

Targówek Fabryczny wciąż pozostaje miejscem nieodkrytym. Chcieliśmy poprzez realizację projektu, po raz kolejny udowodnić, że jest to teren fascynujący. Mnóstwo tu cennych pamiątek przeszłości, ale również i dziś dzieje się tutaj wiele. Odnajdziemy ciekawe zabytki, niezwykłe malowidła na ogromnych rurach, stuletnie drewniane budynki i ślady wojny – ale też piękny las i zalew. Mamy tu także najstarsze w Warszawie tunele metra…

W tej jakże ciekawej i inspirującej przestrzeni uczestnicy projektu: mieszkańcy Targówka Fabrycznego i nie tylko, poznawali się oraz w miłej i życzliwej atmosferze spędzali czas. Zależało nam również na integracji ze społecznością międzynarodową zamieszkującą Targówek Fabryczny. Każde z wydarzeń w ramach projektu miało odrębny charakter, toteż wszyscy mogli znaleźć dla siebie najodpowiedniejszą i najbliższą im formę w nim uczestniczenia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poszczególnych działań w ramach projektu:

Regionalne tańce i wspólne grillowanie na Targówku Fabrycznym -15.09.2019

Spacer po Targówku Fabrycznym – 13.10.2019